Kategorie
Współpraca z Sofotel.pl
Kontakt
0 801 000 610
tel.: (58) 746 37 97
fax: (58) 739 50 92
Godziny pracy infolinii:
poniedziałek 7:30-17:30
wtorek - piątek 7:30-15:30
Dlaczego u nas?
Doświadczenie
16 lat na rynku
Szybka wysyłka
kurierem w 24 godziny
Bezpieczeństwo
szybkie płatności online
14 dni na zwrot
bez podania przyczyny
Hamak (z hiszpańskiego hamaca) to wieszany mebel wykonany z tkaniny, liny lub siatki, zawieszony między dwoma lub więcej punktami, używany do huśtania się, spania lub odpoczynku. Zwykle składa się z jednego lub więcej segmentów tkaninowych lub plecionej sieci, sznurka lub cienkiej liny rozciągniętej linami między dwoma mocnymi punktami kotwiczenia, takimi jak drzewa lub słupy. Hamaki zostały opracowane przez rdzennych mieszkańców Karaibów, Ameryki Środkowej i Ameryki Południowej do spania. Później były używane na pokładzie statków przez żeglarzy, aby zapewnić komfort i zmaksymalizować dostępną przestrzeń, a także przez odkrywców lub żołnierzy podróżujących po zalesionych regionach. W latach dwudziestych XX wieku, rodzice w Ameryce Północnej używali tkaninowych hamaków do przechowywania dzieci, które dopiero uczą się czołgać. Dziś są popularne na całym świecie do relaksu; są również używane jako lekkie łóżko podczas wycieczek kempingowych. Hamak jest często postrzegany jako symbol lata, wypoczynku, relaksu i prostego, łatwego życia.
Hiszpańscy koloniści podpatrzyli pomysł na wiszące łóżko od rdzennych Amerykanów, a jego użycie rozpropagowali trakcie hiszpańskiej ekspansji w Indiach Zachodnich.
Kolumb, opowiadając swoją pierwszą podróż, mówi: ?Bardzo wielu Indian w czółnach przybyło dziś na statek w celu wymiany ich bawełny oraz sieci, w których śpią.?
Pierwsze hamaki były wyplatane z kory drzew, a później materiał ten został zastąpiony włóknami sizalu, ponieważ te były lepsze objętościowo. Jednym z powodów, dla których hamaki stały się popularne w Ameryce Środkowej i Południowej, była ich zdolność do zapewnienia bezpieczeństwa przed przenoszeniem chorób, użądleniami owadów lub ukąszeniami zwierząt. Zawieszając łóżka nad ziemią, mieszkańcy byli lepiej chronieni przed wężami, gryzącymi mrówkami i innymi szkodliwymi stworzeniami.
Obecnie dostępnych jest wiele różnych rodzajów hamaków. Istnieją hamaki zaprojektowane specjalnie pod potrzeby podróżowania, niejednokrotnie zawierające moskitierę. Większość hamaków wykonana jest z cienkiego i lekkiego materiału, dzięki czemu idealnie nadają się na krótkie wycieczki do lasu bądź nad jezioro. Istnieją również hamaki, które są sprzedawane w zestawach razem z wolnostojącymi stelażami, metalowymi lub drewnianymi, które mają pełnić funkcję słupków do zawieszenia samego hamaka. Biorąc pod uwagę, że hamaki mają zwykle podobne długości, aby pomieścić średnią wysokość osoby dorosłej, większość stojaków hamakowych jest tworzona w uniwersalnych rozmiarach, tak aby zapewnić wsparcie pod hamak, niezależnie od rozmiarów osoby na takim hamaku wypoczywającej. W przypadku hamaków bez drążków rozporowych sposób ich zawieszenia ma decydujące znaczenie dla wygody. Zasadniczo preferowany jest wyższy punkt mocowania, a także odpowiednia długość między punktami, chociaż te dwa wymiary można dostosowywać zależnie od możliwości otoczenia, w którym chcemy rozłożyć hamak. Optymalny kąt linii mocowania do słupka / ściany / drzewa wynosi zwykle około 30 stopni. Chociaż można leżeć w hamaku wzdłuż lub na całej jego szerokości, większość hamaków najlepiej jest stosować w pozycji ukośnej, ponieważ zapewnia ona najwięcej miejsca i wygody. Niejednokrotnie ludzie z bólami pleców i stawów przyznają, że korzystanie z hamaków do snu bądź zwykłego relaksu łagodzi te objawy.
Sofotel.pl w swojej ofercie ma dostępne ilości asortymentu ogrodowego, takiego jak meble ogrodowe, a w tym właśnie hamaki na każdy budżet. Dostępne materiały, z których wykonany jest każdy hamak ogrodowy, są zróżnicowane kolorystycznie, dzięki czemu masz możliwość doboru estetyki hamaka idealnie pod swoje gusta. Wybierz hamak ogrodowy idealny dla Ciebie!
Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 7:30 - 17:30 wtorek - piątek 7:30 - 15:30
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego